Komputery przemysłowe to specjalna grupa urządzeń, które przeznaczone są najczęściej do obsługi konkretnych maszyn lub tworzą wirtualną centralę, która może pełnić funkcję informacyjną, bądź pomagać w obsłudze danych serwisów. W dzisiejszym artykule postaramy się wyróżnić warianty, w jakich może występować komputer panelowy. Z pewnością nie uda się nam wyczerpać tematu, ponieważ jest to bardzo uniwersalne urządzenie, które jednak w poszczególnych typach odznacza się charakterystycznymi cechami

Komputer przemysłowy

Pierwszy z rodzajów komputera panelowego to tzw. komputer przemysłowy, który jest najczęściej odpowiedzialny za obsługę maszyn w zakładach przemysłowych, halach produkcyjnych, warsztatach, czy laboratoriach. Trudno jednoznacznie określić, do czego miałby służyć dany procesor, gdyż zastosowań znajdzie się bardzo dużo, jednak z pewnością trzeba zwrócić uwagę na kilka cech związanych już bardziej ze specyfikacją techniczną. Komputer panelowy wykorzystywany w takim miejscu z pewnością musi być wytrzymały i odporny na działanie czynników zewnętrznych. Z definicji jest to urządzenie z ekranem dotykowym, który podobnie jak obudowa ma za zadanie chronić wszystko, co w środku. Dodatkowo do głosu dochodzą jeszcze wysokie i niskie temperatury, para, pył, wyziewy oraz wszystkie inne czynniki, które mogą występować w takiej przestrzeni. Wybierając komputer panelowy, trzeba wziąć je wszystkie pod uwagę i zadbać o to, aby był on odporny na ich działanie.

Multimedialne centra

Drugim typem są różnego rodzaju multimedialne centra, które tworzą komputery panelowe. komputer panelowyDobrym przykładem takiego urządzenia są np. bezobsługowe punkty informacji w galeriach handlowych, w których możemy znaleźć lokalizację poszczególnych sklepów bądź informacje na konkretne tematy. Podobną funkcję pełni komputer panelowy w różnego rodzaju punktach, czy barach szybkiej obsługi, gdzie klient samodzielnie dokonuje zamówienia, a to jest przesyłane do centrali.

Terminale zamiast kasy

Bardzo popularnym – szczególnie w barach, restauracjach, a nawet dyskontach spożywczych – jest zamienianie starych kas fiskalnych na specjalny komputer panelowy, który odgrywa taka samą funkcję, jednak wszystko odbywa się już na zasadzie cyfrowej. Dodatkowo taki komputer panelowy pozwala prowadzić bieżącą dokumentację, która zapisuje się w chmurze. To również spore ułatwienie, dla osób, które muszą taki panel obsługiwać – takie rozwiązanie pozwala szybko nawigować między kolejnymi zakładkami, a intuicyjny interfejs sprawia, że nabijamy zamówienie w przeciągu kilku sekund. Różne wersje komputerów panelowych znajdziesz tutaj: https://www.guru.com.pl/pol_n_Komputery-przemyslowe_Komputery-panelowe-212.html.