Właściciele pojazdów marki Land Rover mogą cieszyć się nie tylko oryginalnym wyglądem swoich samochodów, ale i ich wyjątkowymi właściwościami. Te ujawniają się przy okazji trudnych technicznie tras, zwłaszcza podczas jazdy po nieutwardzonych, zabłoconych drogach. Niewątpliwe zalety terenówek okupione są jednak pewnymi wadami. Nowe części do Land Rovera, Jeepa czy terenowych modeli Toyoty są zwyczajnie dość drogie. Dlatego wielu właścicieli takich pojazdów, dla nowych części zamiennych szuka jakiejś alternatywy. Najczęściej są nią części używane.

Zalety nowych części samochodowych

Największą zaletą fabrycznie nowych części Land Rover jest właśnie ich nowość. Podzespoły, które dopiero opuściły fabryczną taśmę produkcyjną, nie są zużyte, a zatem przewidywany czas ich eksploatacji jest znacznie dłuższy niż w przypadku części używanych. Poza tym zamawiając nowe części do Land Rovera lub dowolnie innego modelu auta terenowego, mamy pewność, że będą to podzespoły idealnie do niego dopasowane – każdy model samochodu wyposażony jest w podzespoły o nieco innej charakterystyce technicznej i nawet w obrębie jednego modelu auta, samochody wyposażone w inne silniki mogą różnić się od siebie niektórymi rodzajami części.

Zalety używanych części samochodowych

Największą korzyścią wynikającą z zakupu używanych podzespołów samochodowych jest ich cena. Używane części Land Rover są na ogół znacznie tańsze od ich nowych odpowiedników. Oczywiście kupując część używaną, musimy mieć świadomość, że jest to produkt mający już pewną historię, że jest on w mniejszym lub większym stopniu już zużyty, a zatem przewidywalny czas jego użytkowania jest krótszy niż w przypadku zakupu fabrycznie nowego podzespołu. Warto przy tym pamiętać, że nie wszystkie rodzaje części można wykorzystać po raz wtóry. Niektórych elementów nigdy nie zastępuje się używanymi podzespołami. Przykładem mogą być elementy układu hamulcowego, różne rodzaje filtrów, uszczelek czy katalizatory. Zaletą używanych części Land Rover jest również ich duża dostępność. W przypadku starszych modeli aut tej marki dostęp do nowych części zamiennych może być utrudniony i jeśli właściciel auta nie chce korzystać z tzw. zamienników, jedynym rozsądnym rozwiązaniem pozostaje zakup części z drugiej ręki – używanych, ale w możliwie dobrym stanie technicznym. części land roverGdy mamy pieniądze, zawsze warto sięgać po części nowe, które dają większa pewność ich niezawodności działania w dłuższej perspektywie czasu. Gdy chcemy zaoszczędzić lub mamy problem ze znalezieniem części pasujących do starszego modelu auta, wybieramy części używane. Co ważne, takie przedmioty należy kupować jedynie u zaufanego sprzedawcy - takiego jak sklep gsp24.com.