Wybierając poszczególne elementy, które potrafią w znaczącym stopniu ochronić obiekt przed włamaniem, warto zastanowić się nad ich skutecznością. To ona przecież w każdym przypadku powinna być najważniejsza – tylko i wyłącznie szybkie działania mogą zagwarantować należyte efekty. 

Chociaż oferta poszczególnych producentów jest bardzo rozbudowana, tylko i wyłącznie niektórzy z nich potrafią zagwarantować atrakcyjny pod wieloma względami i, co najważniejsze, skuteczny zestaw alarmowy. Może one być wykorzystywany zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych obiektów. Wszystko zależy od tego, jakim zasięgiem charakteryzuje się on oraz gdzie zostały zainstalowany.

Różnorodne zestawy alarmowe doceniane są przede wszystkim ze względu na posiadanie wszystkich istotnych elementów, dzięki którym można cieszyć się maksymalnie pozytywnymi rezultatami. Każdy zestaw składa się z centrali alarmowej, manipulatora, akumulatora oraz czujników i czujek ruchu. Wielu producentów stara się jednak możliwie jak najbardziej rozbudowywać swoje zestawy, gwarantując tym samym zainteresowanym osobom większe poczucie bezpieczeństwa w praktycznie każdej sytuacji.