Utrzymanie odpowiedniej czystości powietrza, przy występujących zanieczyszczeniach, nie należy do zadań prostych. Jednak dobry wentylator potrafi sprostać takim problemom. Jednak jak dokonać odpowiedniego wyboru? Wiele osób kieruje się kosztami, trudnością czyszczenia oraz hałasem - ten zaś związany jest z z prędkością obrotową wentylatora, która zależy od łożyska i przepływu powietrza.

Wybór nie jest jednoznaczny. Na tle różnych wentylatorów, warto wyszczególnić wentylatory dachowe http://semifinland.pl/category/wentylatory-dachowe, które stanowią część wentylacji mechanicznych, w których świeże powietrze dociera poprzez specjalne nawiewniki. Można wyróżnić modele o pionowym wyrzucie i poziomym.

Co za nimi przemawia? Chociażby to, że takie wentylatory nie wymagają dodatkowych pomieszczeń do instalacji, a ich utrzymanie nie należy do kosztownych. Problemów nie sprawia również ich konserwacja. Niewielkie koszty instalacji to zasługa tego, iż w przypadku wentylatorów dachowych nie ma potrzeby zastosowania czerpni. To wszystko przekłada się na to, iż znajdują szerokie zastosowanie w różnych obiektach, np. przy w wentylacji sklepów, magazynów, hali produkcyjnych, czy w punktach gastronomicznych.

[caption id="attachment_106" align="alignright" width="300"]wentylatory dachowe Żaden dom nie może obyć się bez dachu, ale i bez wentylacji[/caption]

Obecnie na stronach internetowych można znaleźć propozycje wielu producentów, oferujących szeroki wybór dobrze zaprojektowanych wentylatorów w najwyższej jakości, ale również w korzystnej cenie. Zapewnienie odpowiedniej wentylacji nie musi już dłużej stanowić problemu.