W komputerach istnieją różne podzespoły usprawniające pracę komputera. Jednym z nich jest kość pamięci. Pamięć ram ddr2 jest przeznaczona do pamięci operacyjnej. Jest następcą ddr, ale nie działa wstecz. Oznacza to, że nie jest to kość, która będzie działała wspólnie z pamięcią ddr. Wiele osób chcąc rozbudować, czyli przede wszystkim usprawnić swój komputer dokupuje takie kości. Trzeba przy tym pamiętać o tym, że nie każda kość ze sobą współgra. Na rynku można spotkać wiele rodzajów kości pamięci jednak przed zakupem do swojego komputera trzeba dobrze zapoznać się z tematem, a najlepiej po prostu iść po poradę do osoby kompetentnej. W prawie każdym sklepie z częściami komputerowymi i komputerami pracują osoby, które ukończyły odpowiednie szkoły w tym kierunku. Jednocześnie biorąc pod uwagę ich doświadczenie jak i możliwości rozwojowe podczas pracy z takimi sprzętami można być pewnym, że taki sprzedawca nam dobrze doradzi, jaką kość pamięci ram dobrać do naszego modelu komputera.

pamięć ram ddr2Odpowiedni dobór pamięci ram do komputera bardzo wpływa na jego pracę. Na rynku można zakupić kości typu pamięć ram ddr2, ddr3, ddr i inne. Jednocześnie można swój komputer rozbudować o inne podzespoły, które wspomogą pracę komputera. Może to być na przykład nowy dysk. Dla niektórych osób równie ważna jest obudowa komputera. To również można w każdej chwili zmienić. Tak naprawdę każdy komputer można tak zmodyfikować, że poprzez zakupywanie dodatkowych czy też nowych – lepszych części można w krótkim czasie złożyć sobie samodzielnie całkowicie nowy, o wyższych parametrach komputer. Jest to ważne, ponieważ w bardzo szybki sposób rozwija się technika oraz wychodzą nowości informatyczne. Bez modyfikacji swojego komputera można dojść do takiego momentu, że przestanie on działać, ponieważ nie będzie spełniał wymagań podstawowych programów.

Komputer jest inwestycją na lata, jednak bez ciągłego usprawniania go może właśnie do takiej sytuacji dojść, bo jego wnętrze zatrzyma się na pewnym poziomie, a z komputerami tak jak z człowiekiem – bez samodoskonalenia, kursów i czytania przestaje się rozwijać, czyli nie spełnia wymagań na przykład pracodawcy – jego kwalifikacje maleją.