Przewiezienie maszyny rolniczej do punktu docelowego bardzo często jest dużym wyzwaniem w przypadku, gdy nie dysponuje się właściwym zapleczem umożliwiającym określone działanie. Wówczas należy skorzystać z oferty zewnętrznych organizacji.

Jakie maszyny rolnicze można przetransportować, wykorzystując do tego celu zewnętrzne firmy?

transport maszyn rolniczych

Specjalistyczny sprzęt do transportu wielkogabarytowego pozwala na przewiezienie praktycznie każdego sprzętu. Bez problemu można zlecić transport maszyn rolniczych takich jak: kombajny, prasy, traktory, siewniki, sieczkarnie, snopowiązałki, roztrząsacze oraz inne.

Jakim zapleczem transportowym powinny dysponować specjalistyczne firmy?

Przedsiębiorstwa, które specjalizują się w organizowaniu transportu maszyn rolniczych, muszą być wyposażone w odpowiednie zaplecze zapewniające realizację określonego działania. Nie wystarczy tylko samochód z naczepą, która pozwoli na umieszczenie maszyny. Wymagane są również inne urządzenia, których zadanie polega na załadunku oraz rozładunku towarów. Wymienia się tutaj taki sprzęt jak wózki, lewarki, rolki transportowe, podnośniki, wciągarki, a także HDS-y. Gdy pojawia się konieczność transportu ponadnormatywnego oraz ponadgabarytowego niejednokrotnie wykorzystuje się naczepy niskopodwoziowe, które mogą przewieźć nawet 120-tonowe ładunki. Należą do nich profesjonalne naczepy, które pozwalają na znaczne ułatwienie najazdów. Co więcej, mogą być także wyposażone w zdolność rozciągania, a także poszerzania, a ponadto w hydraulicznie sterowane osie. Wskazane rozwiązanie umożliwia transport towarów charakteryzujących się różnymi wymiarami. Dokonując wyboru firmy, która ma zrealizować transport maszyn rolniczych koniecznie trzeba sprawdzić, czy dysponuje ona właściwym wyposażeniem, aby przewóz nie powodował niebezpieczeństwa.

Wybór odpowiedniego połączenia

Przy organizacji transportu maszyn należy zwrócić uwagę na ograniczenia znajdujące się na trasie przejazdu. Wymienia się tutaj niskie i wąskie wiadukty, ograniczenia dotyczące ciężaru pojazdów, kręte drogi i inne elementy. Wszystko to musi zostać sprawdzone. Specjalistyczne firmy realizują ten etap przy planowaniu właściwej trasy transportu. Wykorzystując mapy i zakazy przedsiębiorstwo przewozowe ustala najlepszą drogę, która umożliwi spełnienie wszystkich wymogów. W niektórych sytuacjach konieczne jest otrzymanie pozwoleń na transport maszyn określonymi drogami.

Jak wybrać profesjonalne przedsiębiorstwo przewozowe?

Transport maszyn rolniczych wymaga znalezienia odpowiedniej firmy, która podejmie się określonego zlecenia. W tym przypadku należy wybierać specjalistyczne przedsiębiorstwa, ale wówczas trzeba liczyć się z wysokimi cenami usług. Bardzo często jest to jednak jedyne wyjście, aby zorganizować przewóz kombajnów czy ciągników. Szczegółowe informacje można uzyskać tutaj https://www.transonline.pl/transport-maszyn-rolniczych/